Aktualności

3 kierujących straciło prawa jazdy podczas akcji „bezpieczny weekend”

Data publikacji 27.12.2017

W okresie świąt i minionego weekendu na terenie powiatu krasnostawskiego odbyły się działania pod kryptonimem „bezpieczny weekend”. Na drogi powiatu skierowano zwiększoną ilość patroli ruchu drogowego. Funkcjonariusze nałożyli ponad 70 mandatów, trzech kierujących straciło prawo jazdy z powodu przekroczenia dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

W dniach 23-26 grudnia odbywały się działania pod kryptonimem „bezpieczny weekend”. Głównym zadaniem drogówki w tych dniach było kontrolowanie prędkości z jaką poruszają się pojazdy oraz zachowanie kierujących wobec niechronionych uczestników ruchu. W trakcie działań krasnostawscy policjanci skontrolowali ponad 80 kierujących, którzy łamali przepisy ruchu drogowego. Łącznie nałożyli 76 mandatów karnych, skierowali 3 wnioski o ukaranie do Sądu a wobec 5 uczestników ruchu zastosowano pouczenia. Trzech kierujących straciło prawo jazdy na trzy miesiące z powodu przekroczenia dopuszczalnej prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Zatrzymanych zostało 4 dowody rejestracyjne. W czasie trwania akcji policjanci przebadali na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu 653 kierujących. Jeden z nich okazał się nietrzeźwy.

W czasie świątecznego weekendu na drogach powiatu doszło do 7 zdarzeń drogowych, w których obrażenia odniosła jedna osoba.

                                                  

 

P.W.