Działania „BEZPIECZNY PIESZY” w powiecie krasnostawskim - Aktualności - KPP Krasnystaw

Aktualności

Działania „BEZPIECZNY PIESZY” w powiecie krasnostawskim

Data publikacji 09.01.2018

W najbliższą środę na terenie powiatu krasnostawskiego odbędzie się akcja pod kryptonimem „Bezpieczny Pieszy”. Tego dnia do służby będzie skierowana większa liczba policjantów. Ich działania będą miały na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W środę 10-go stycznia br. na terenie powiatu krasnostawskiego odbędą się działania pod kryptonimem „Bezpieczny Pieszy”. Organizowane są one w ramach Powiatowego Programu Poprawy Bezpieczeństwa Pieszych w Ruchu Drogowym na lata 2018-2020. Głównym ich celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych, zmniejszenie liczby wypadków i kolizji z ich udziałem. Działania jakie będą prowadzone przez mundurowych, to nie tylko ujawnianie wykroczeń popełnianych przez pieszych i kierujących wobec pieszych ale również edukowanie wszystkich uczestników ruchu. Niemniej jednak mundurowi będą bezwzględnie reagować w stosunku do osób pieszych oraz kierujących pojazdami naruszających przepisy ruchu drogowego.

Tego dnia już od wczesnych godzin rannych na drogach powiatu pojawi się większa liczba patroli ruchu drogowego. Szczególnie represjonowani będą kierujący dopuszczający się wykroczeń stwarzających zagrożenie dla pieszych.

 

 

 

P.W.