Aktualności

Spotkania z młodzieżą w ramach programów: „Odblaski ratują życie” i „Bezpieczny Pieszy”

Data publikacji 19.03.2018

Ponad 220 osób uczestniczyło w ubiegłym tygodniu w prelekcjach profilaktycznych z policjantami z krasnostawskiej komendy. Tym razem mundurowi odwiedzali szkoły średnie. Łącznie odbyli 11 spotkań z młodzieżą, w których głównym tematem były rozmowy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

W ubiegłym tygodniu policjanci z krasnostawskiej drogówki odwiedzali młodzież w szkołach średnich w Krasnymstawie. Były to kolejne spotkania organizowane w ramach akcji profilaktycznych „Odblaski ratują życie” oraz „Bezpieczny Pieszy”. Mundurowi pojawili się m. in. w II Liceum im. Cypriana Kamila Norwida i I Liceum im. Władysława Jagiełły. Łącznie odbyli 11 spotkań, w których uczestniczyło 226 osób.

Mundurowi omawiali zasady poruszania się pieszych w ruchu drogowym, wyjaśniali zasadę ograniczonego zaufania, przypomnieli o obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa.

Podczas spotkań funkcjonariusze zaprezentowali  również zdjęcia, filmy i spot „Odblaski ratują życie" - podkreślając przy tym wpływ elementów odblaskowych na bezpieczeństwo.

P.W.