Wzmożone działania Policji - Aktualności - KPP Krasnystaw

Aktualności

Wzmożone działania Policji

Data publikacji 29.03.2018

Na czas świąt i okresu ich poprzedzającego Policja zaplanowała działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Zaplanowano są akcje wycelowane w piratów drogowych. W piątek odbędą się działania pod kryptonimem „Prędkość”, równolegle rozpocznie się akcja „Bezpieczny Weekend”.

Czas świąt i okres je poprzedzający, to czas wzmożonego ruchu na drogach. W celu poprawy bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg, Policja zaplanowała działania wymierzone przeciwko kierowcom rażąco naruszającym przepisy W piątek od wczesnych godzin rannych rozpoczną się ogólnopolskie działania pod kryptonimem „Prędkość”. Jak poprzednio na drogi naszego powiatu zostanie skierowana większa liczba policjantów. Tego dnia szczególnie będą oni zwracać uwagę na wykroczenia popełniane w ruchu drogowym polegające na przekraczaniu dozwolonej prędkości. Równolegle rozpoczyna się akcja „Bezpieczny Weekend”, która trwać będzie do 3-go kwietnia. W czasie jej trwania oprócz działań profilaktycznych mundurowi będą zwracać uwagę na zachowanie pieszych oraz nieprawidłowe zachowanie wobec nich.

Pamiętajmy również, iż okres przedświąteczny, to czas porządków, zakupów wyjazdów z domu oraz związanego z tym zamieszania. W tym gorącym okresie nie zapominajmy bezpieczeństwie swoim i naszych bliskich. Wzmożoną uwagę zachowujmy podróżując autobusami i pociągami. Uważajmy przy bankomatach, gdyż tutaj również możemy paść ofiarą oszustów i złodziei. Pamiętajmy też o zabezpieczeniu dobytku na czas wyjazdów świątecznych.

 

P.W.