Syn i matka wpadli jednej nocy - Aktualności - KPP Krasnystaw

Aktualności

Syn i matka wpadli jednej nocy

Data publikacji 04.04.2018

Minionej nocy 23-letni kierowca audi spowodował kolizję. Nie miał prawa jazdy, umowy obowiązkowego ubezpieczenia pojazdu, który ponadto nie posiadał aktualnych badań technicznych. Jak się okazało, tej nocy policjanci zatrzymali ponownie ten sam samochód. Tym razem za kierownicą siedziała pijana matka 23-latka.

We wtorek po godzinie 21-szej dyżurny krasnostawskiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w  przy ul Okrzei w Krasnymstawie. Na miejscu policjanci z drogówki ustalili, iż 23-letni mieszkaniec Krasnegostawu cofając osobowym audi uderzył w prawidłowo jadący pojazd m-ki Audi. Badanie alkomatem wykazało, że ma on ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami i nie okazał polisy obowiązkowego ubezpieczenia OC. Mundurowi stwierdzili również, że pojazd, którym kierował, nie ma aktualnych badań technicznych.  


Tej samej nocy, przed godziną 4-tą patrol prewencji zauważył na jednej z ulic Krasnegostawu pojazd m-ki Audi, którego styl jazdy wskazywał, iż kierowca może znajdować się pod działaniem alkoholu. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że jest to audi, które uczestniczyło we wcześniejszej kolizji. Kierowcą była matka nietrzeźwego sprawcy. Podejrzenia policjantów potwierdziły się. 43-letnia mieszkanka Krasnegostawu miała w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu. Kobieta straciła prawo jazdy, a pojazd trafił na policyjny parking.

Teraz zarówno syn jak i jego matka swoje występki odpowiedzą przed Sądem. Oprócz zakazu prowadzenia pojazdów, grozi im 2 lata pozbawienia wolności.


P.W.