Odblaski dla przedszkolaków - Aktualności - KPP Krasnystaw

Aktualności

Odblaski dla przedszkolaków

Data publikacji 11.04.2018

W ramach akcji „Patrz i słuchaj” krasnostawscy policjanci odwiedzili dzieci w przedszkolu w Tuligłowach oraz młodzież w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Krasnymstawie. Oprócz niezbędnej wiedzy z zasad ruchu drogowego maluchy otrzymały odblaski a przyszli kierowcy obejrzeli film o zagrożeniach na drodze.

Dzisiaj krasnostawscy policjanci spotkali się z maluchami w Niepublicznym Przedszkolu w Tuligłowach. Było to kolejne spotkanie w ramach realizowanych przez Policję akcji profilaktycznych. Tym razem mundurowi uświadamiali dzieciom o zagrożeniach wynikających z poruszania się po drodze, zarówno pieszo jak i jednośladami. Przypomnieli o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych. Ponadto dzieci były uczone reagowania w sytuacji spotkania z osobami nieznajomymi oraz agresywnymi zwierzętami. Atrakcją dla maluchów było zaprezentowanie sprzętu wykorzystywanego na co dzień przez policjantów.

    Również dziś mundurowi w ramach akcji „Patrz i Słuchaj” prowadzili prelekcję w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Krasnymstawie. 29-ciu uczestników poznało założenia tego programu. Przyszli kierowcy obejrzeli film „Śmierć czai się na drodze” i prezentację dotyczącą wypadków drogowych.

P.W.