Finał Powiatowego Turnieju BRD - Aktualności - KPP Krasnystaw

Aktualności

Finał Powiatowego Turnieju BRD

Data publikacji 10.05.2018

W środę odbył się Powiatowy Finał Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Impreza w której uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów odbyła się w Zespole Szkół nr 3 w Krasnymstawie. Zwycięzcy będą reprezentować nasz powiat w turnieju wojewódzkim.

W środę na terenie Zespołu Szkół nr 3 w Krasnymstawie odbył się Powiatowy Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W rywalizacji wzięło udział cztery drużyny ze szkół podstawowych i cztery ze szkół gimnazjalnych. Uczestnicy rywalizowali w kilku konkurencjach: test wiedzy z BRD, test wiedzy „skrzyżowania”, weryfikacja umiejętności dotyczących jazdy rowerem oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Oprócz wyłonienia zwycięzców, którzy reprezentować będą nasz powiat na etapie wojewódzkim była to doskonała okazja do popularyzowania założeń programów profilaktycznych takich jak: „Bezpieczny pieszy”, „Jednośladem bezpiecznie do celu”, „Patrz i słuchaj” oraz „Odblaski ratują życie”.

Zarówno w kategorii szkół podstawowych jaki i gimnazjalnych zwycięzcami zostali uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Krasnymstawie. Drugie miejsca osiągnęli uczniowie: Szkoły Podstawowej w Krupem i Gimnazjum nr 1 w Krasnymstawie. Trzecie lokaty zajęli reprezentanci: szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Siedliskach Drugich.

 

P.W.