Zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas wyjazdów - Aktualności - KPP Krasnystaw

Aktualności

Zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas wyjazdów

Data publikacji 10.05.2018

Policjanci z Krasnegostawu dbając o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas wyjazdów na wycieczki szkolne prowadzą szereg działań informacyjno-edukacyjnych oraz kontrolno-prewencyjnych. Oprócz pogadanek z dziećmi i opiekunami sprawdzane są busy i autokary, którymi podróżują.

Policjanci podejmują szereg działań by zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom wycieczek szkolnych. W ramach akcji profilaktycznych promują zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego. Spotykają się z organizatorami i opiekunami wycieczek. Czuwają nad bezpieczeństwem na głównych ciągach komunikacyjnych i trasach przejazdu wycieczek. Prowadzą kontrole stanu technicznego autobusów przewożących dzieci i młodzież. Sprawdzają stan trzeźwości oraz uprawnienia kierowców. Odpowiadają na liczne pytania oraz udzielają praktycznych porad, które mają na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa podróżujących.

                      

Przypominamy, iż organizatorzy wyjazdów lub rodzice mogą zwrócić się do Krasnostawskich funkcjonariuszy z prośbą o kontrolę policyjną. Zgłoszenia można dokonać telefonicznie 82 57 56-201, 82 57-56-205 lub osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Krasnymstawie przy ul. Okrzei 11.

 

P.W.

  • autokar