Uczniowie z Orłowa Drewnianego zdali test na kartę rowerową - Aktualności - KPP Krasnystaw

Aktualności

Uczniowie z Orłowa Drewnianego zdali test na kartę rowerową

Data publikacji 08.06.2018

Wczoraj w ramach akcji profilaktycznych krasnostawscy policjanci odwiedzili młodzież w Zespole Szkół w Orłowie Drewnianym. Omówili zasady bezpiecznego poruszania się po drogach zarówno pieszych jak i rowerzystów. Ponadto przeprowadzili test praktyczny na kartę rowerową.

Wczoraj krasnostawscy policjanci spotkali się z uczniami Zespołu Szkół w Orłowie Drewnianym. Było to spotkanie w ramach realizowanych przez Policję akcji profilaktycznych takich jak: „Odblaski Ratują Życie”, „Bezpieczny Pieszy”, „Dla Każdego Jest Miejsce Na Drodze”, „Patrz i Słuchaj” oraz „Jednośladem Bezpiecznie Do Celu”. Także tym razem mundurowi uświadamiali dzieciom o zagrożeniach wynikających z poruszania się po drodze, zarówno pieszo jak i jednośladami. Przypomnieli o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych. Omówili zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię i wyjaśnili zasadę ograniczonego zaufania.

Ponadto dla przyszłych cyklistów przeprowadzono praktyczny test na kartę rowerową. Łącznie zaliczyło go trzynastu uczniów.

P.W.

  • karta rowerowa