W ciągu pół godziny dwóch kierujących straciło prawa jazdy - Aktualności - KPP Krasnystaw

Aktualności

W ciągu pół godziny dwóch kierujących straciło prawa jazdy

Data publikacji 02.07.2018

Prawo jazdy na samochód straciło w sobotę dwóch mężczyzn. W terenie zabudowanym pędzili z prędkością przekraczająca ograniczenie o ponad 50 km/h. Dodatkowo ich konta powiększyły się o 10 pkt karnych i będą musieli zapłacić po 400 zł tytułem nałożonych na nich mandatów.

W sobotnie popołudnie w miejscowości Rożki 31-letni mieszkaniec Lublina pędził z prędkością 109 km/h samochodem osobowym mitsubishi. Policjanci zmierzyli jego prędkość w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Z uwagi na przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, funkcjonariusze zatrzymali mu uprawnienia. Ponadto pirat drogowy ukarany został mandatem w kwocie 400 złotych, a do jego konta zostało doliczone 10 pkt karnych.

Podobny los spotkał pół godziny później w tym samym miejscu 39-letniego mieszkańca Sandomierza. Jechał on osobowym Nissanem z prędkością 116 km/h. Jemu również zostało zatrzymane prawo jazdy i otrzymał taką samą ilość punktów karnych oraz mandat w wysokości 400 zł.  

 

M.K.