Krasnystaw: Wypadek w Krupem - Aktualności - KPP Krasnystaw

Aktualności

Krasnystaw: Wypadek w Krupem

Data publikacji 04.07.2018

Do groźnego zdarzenia doszło we wtorek w miejscowości Krupe. Kierujący cysterną w trakcie wyprzedzania rowerzystki doprowadził do zderzenia z 74 – letnią kobietą. Została ona przewieziona do szpitala z licznymi obrażeniami.

Krasnostawscy Policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny zdarzenia drogowego, do którego doszło we wtorek po godzinie 9-tej w Krupem (gm. Krasnystaw). Kierujący samochodem ciężarowym MAN, 55-letni mieszkaniec gm. Piaski, rozpoczął manewr wyprzedzania rowerzystki na odcinku drogi, gdzie znajdowało się wzniesienie. Wówczas z naprzeciwka zauważył jadący samochód osobowy. Aby uniknąć z nim zderzenia udało mu się powrócić cysterną na swój pas ruchu, jednak wówczas doszło do potrącenia rowerzystki.

Po zatrzymaniu ciężarówki okazało się, że rower 74-letniej mieszkanki gm. Krasnystaw znalazł się pod cysterną, kobieta zaś leżała na poboczu. Z licznymi obrażeniami została przetransportowana do szpitala.

Kierujący ciężarówką był trzeźwy. Za jego niebezpieczne zachowanie na drodze zostało mu zatrzymane prawo jazdy, a dokładne przyczyny wypadku wyjaśni policyjne dochodzenie.


M.K.