Dwie kolizje tuż przed północą - Aktualności - KPP Krasnystaw

Aktualności

Dwie kolizje tuż przed północą

Data publikacji 05.07.2018

Wczoraj po godz. 23:00 krasnostawcy policjanci mieli co robić. Najpierw otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Gorzków Wieś, gdzie osobowy Renault wypadł z drogi i leżał na poboczu. Natomiast później otrzymali informację o kolizji w Krasnymstawie, gdzie doszło do potrącenia pieszej.

W środę w godzinach wieczornych policjanci krasnostawskiej drogówki udali się do miejscowości Gorzków Wieś, gdzie zgodnie ze zgłoszeniem doszło do zdarzenia drogowego. Na miejscu zastali leżący na poboczu na lewym boku samochód marki Renault, a przy nim stojącego mężczyznę i kobietę. Mundurowi ustalili, iż osobówką prowadził  28-letni mieszkaniec gm. Rybczewice, przewożąc jako pasażerkę 24-latkę. Jako przyczynę kolizji wskazali utratę panowania nad pojazdem. Oboje zostali przewiezieni do szpitala, kierujący doznał ogólnych potłuczeń.
Jednak to nie koniec przykrych dla niego wiadomości, gdyż po zbadaniu jego trzeźwości okazało się, iż miał on 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo prowadził samochód bez uprawnień.
Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.
W tym samym czasie drugi patrol obsługiwał zdarzenie drogowe w Krasnymstawie. Policjanic na miejsce zostali skierowani ze względu na to, iż 45-letnia mieszkanka gminy Łopiennik Górny cofając swoim Seatem najechała na kobietę. Okazało się, iż była nią 38-letnia mieszkanka Krasnegostawu, która wbiegła na jezdnię pod cofający pojazd, próbując dostać się na drugą stronę ulicy. Została przewieziona do szpitala z niegroźymi obrażeniami.
Kierująca osobówką była trzeźwa, natomiast 38-latka miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.


M.K.