Święto Policji 2018 - Aktualności - KPP Krasnystaw

Aktualności

Święto Policji 2018

Data publikacji 18.07.2018

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Krasnymstawie odbyły się obchody Święta Policji. Uroczystość połączona była z uczczeniem 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas apelu odsłonięto pamiątkową tablicę upamiętniającą ten jubileusz, wręczono nominacje na wyższe stopnie policyjne, nagrody i odznaczenia. W uroczystości wziął udział zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Radek Bąchór, przedstawiciele samorządów, służb mundurowych, duchowieństwa i innych instytucji.

 

W środę w sali konferencyjnej krasnostawskiej komendy odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. W tym roku była to szczególna uroczystość gdyż połączona z inicjatywą upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania niepodległości Polski. Z tejże okazji podczas apelu nastąpiło odsłonięcie tablicy upamiętniającej ten jubileusz.

W uroczystości poza policjantami i pracownikami cywilnymi, udzieli wzięli licznie zaproszeni goście, w tym m.in. Poseł na Sejm RP Pani Teresa Hałas, przedstawiciele duchowieństwa, władz lokalnych, samorządowych, zaprzyjaźnionych służb mundurowych oraz instytucji współpracujących z Policją. Szczególnym gościem był  Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Radek Bąchór. Podczas akademii 42 policjantów otrzymało nominacje na wyższe stopnie policyjne. 16 osób otrzymało nagrody od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie, za wybitne osiągnięcia w służbie oraz profesjonalne wykonywanie obowiązków służbowych.

Ponadto na podstawie  uchwały Prezydium  Zarządu Oddziału Wojewódzkiego woj. lubelskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Srebrnym medalem „Za zasługi dla pożarnictwa” odznaczony został mł. asp. Konrad Walkiewicz, zaś Brązowym medalem – mł. asp. Janusz Konefał. Dekoracji dokonali Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Krasnymstawie Janusz Szpak  oraz  Wiceprezes Zbigniew Ostrowski.

W dalszej części uroczystości zaproszeni goście przekazali na ręce komendanta krasnostawskich policjantów gratulacje i podziękowania dla wszystkich funkcjonariuszy i pracowników policji.

P.W.

 

  • Komendant
  • odczytanie
  • Zastępca Komendanta