Na zakazie i autem niedopuszczonym do ruchu - Aktualności - KPP Krasnystaw

Aktualności

Na zakazie i autem niedopuszczonym do ruchu

Data publikacji 30.10.2018

Dwa razy wpadł wczoraj podczas kontroli drogowej 31-latek z gm. Nielisz. Mężczyzna jechał samochodem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Ponadto jego auto nie miało aktualnych badań technicznych.

Wczoraj w Izbicy około godziny 10:30 policjanci z krasnostawskiej drogówki zatrzymali pojazd marki Volkswagen Passat. W trakcie kontroli okazało się, iż 31-letni mieszkaniec gminy Nielisz kierował samochodem, pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Dodatkowo prowadzony przez niego samochód nie miał aktualnych badań technicznych. Funkcjonariusze sporządzili dokumentację w związku z popełnionym przez 31-latka przestępstwem, zatrzymali mu dowód rejestracyjny oraz zakazali dalszej jazdy.

Półtorej godziny później w oddalonej o około 30 km miejscowości Fajsławice, mężczyzna został ponownie zatrzymany przez inny patrol. Jechał tym samym samochodem, który był kontrolowany w Izbicy. W związku z popełnionym kolejnym przestępstwem mundurowi sporządzili dokumentację, która trafi do sądu.

Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

P.W.

  • radiowóz